3 minuty čtení
20.06.2021

S ustupující pandemií zase vyplouvají výletní lodě

Turisté milující dovolené na výletních lodí se opět mohou radovat. Díky tomu, jak v současné době celosvětově ustupuje koronavirová pandemie, se tyto obří lodě znovu vrací na moře. Zatím jen v některých státech, postupně jich ale přibývá.

Pestrá dovolená

Plavba na výletní lodi je zárukou pestré dovolené. Účastníci plavby se podívají na řadu míst, kde se projdou, prohlédnou si hlavní zajímavosti nebo mají volný program. Poté se vrátí do přístavu, nastoupí na loď, kde si užijí zábavu na baru, zatímco obří hotel na vlnách pluje dál. A další den se vylodí v jiném městě, nebo i klidně úplně jiné zemi.

Pandemie provoz výletních lodí zastavila

Výletní lodě se v poslední době těší čím dál větší oblibě, a to i mezi Čechy. Do rozjetého byznysu však velmi výrazným způsobem zasáhla koronavirová pandemie. Provoz těchto obřích lidí se v podstatě zastavil.

Plout se bude hlavně kolem Evropy

Nyní se s ustupující pandemií a zvyšující se proočkovaností jejich provoz znovu rozjíždí. Ale zatím velmi postupně. Předpokládá se, že letos většina zájezdů bude především kolem Evropy. Otevřená už je například týdenní plavba z Janova na Sicílii a Maltu a zpět, kterou pořádá lodní společnost MSC. V provozu jsou také plavby po východním Středomoří, kdy hosté zavítají například do Dubrovníku nebo na Korfu.

Očkování bude nutností

Plavby po Karibském moři, které dlouhodobě patří mezi celosvětově nejvyhledávanější oblasti, by se mohly spustit od července. Záleží ovšem na podmínkách, které nastaví Centrum pro kontrolu nemocí. Podle dosavadních zpráv to vypadá, že výrazná většina pasažérů i posádky (možná až 95 procent) se bude muset prokázat, že podstoupila očkování proti covidu-19. Vyplývá z toho, že hosté budou během plavby ve větším bezpečí, než kdyby zůstali doma a třeba jen klasicky chodili do práce.

Hygienická pravidla jsou nutností

Účastníci zájezdu musí počítat s dodržováním hygienických pravidel kvůli zamezení šíření koronaviru. Před naloděním se musí prokázat negativním testem, většinou stačí jen antigenní. Také je důležité dodržovat sociální distanc a některé aktivity na lodi si musí pasažéři zamluvit předem. Zatím je možné během plavby vystoupit na pevninu pouze při výletech, které organizují dané lodní společnosti. Některé navíc umožňují individuální výlety – ale to pouze pro očkované hosty. Podmínky se mírně mění podle organizátorů plaveb.

Pojištění pro případ karantény

Obecně se doporučuje, aby si pasažéři zařídili speciální pojištění pro případ, že by ještě před koncem plavby měli pozitivní test na koronavirus. Jinak by se totiž mohlo stát, že případná karanténa by je vyšla velmi draho.

Zaujal tě článek? Pošli ho kamarádům.

Komentáře k článku

přidat komentář

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Podobné články